Demokracie? K čertu s ní!

23. 11. 2018 12:17:00
Už bezmála třicet let se potýkáme s touto zavádějící myšlenkou, která nám nabízí údajně fungující vládní systém. Co to přineslo? Nic? Ne tak docela. Vládnou nám dva muži, kteří přesně znají cestu k lepším zítřkům. A jsou neomylní.

Tak co? Nechme je. Příští volby nějak zaonačíme, aby dostali 99,9 procenta hlasů. To přeci není pro nás problém, to už umíme, stačí se poučit z naší historie. Nehledě na to, že pro dnešní moderní počítačové systémy to bude hračka. Určitě nezkolabují. Moc toho na počítání stejně nebude a budou určitě poslušné.

A pak bude vše jasné. Kdo jako za to vše může. Tedy, kdo nás okrádá a kdo ne. V současné době by mohl vzniknout pocit, že se tím kradením zabývá kdekdo. Respektive je to vždy ta druhá politická strana. Jedna obviňuje druhou a prostý občan se v tom již vůbec nevyzná. Ztrácíme pak čas hledáním pravdy, kterou kupodivu nelze nikdy najít.

Pokud budeme mít opět jednotné vedení, tak se nějaký ten viník, pochopitelně v zahraničí, už najde. I když to by mohl být problém. Budeme hledat na západě, nebo na východě? Nu, ti dva nahoře jistě najdou toho správného. Každopádně to nebude nikdo z nás, a to je přeci lákavé řešení. Hodně by nám to ulehčilo úvahu nad vlastním svědomím.

A vůbec bychom se mnohem méně museli zabývat mýšlením. Nebude to nutné. Pro ty tápající, nevěřící a vůbec různé pochybovače, kteří by naši společnost chtěli dokonce rozvracet, máme také řešení. Ti se prostě budou muset povinně dívat jen na TV Barrandov. Tam je také jeden velmi produktivní aktivista, který přemýšlí za nás.

Ušetříme si také hodiny života posloucháním proudu slov znějících na půdě parlamentu. Nepřináší to nic, jenom zmatek do hlav občanstva, které touží po klidu a plném žaludku. Ostatně tento problém by byl také vyřešen. Existuje firma údajně nepatřící jednomu z našich vůdců, která se plně postará a plná břicha obyvatelstva. Pochopitelně, že v tom nejvyšším vývojovém stádiu získá kontrolu nad všemi těmi podivným obchodními řetězci, které nás stejně jen terorizují nesmyslných bojem o ty největší slevy.

Nu, co ještě zbývá řešit? Aha, máme prý nedostatek pracovních sil. A co takhle poslat 100.000 myšlenkově zbloudilých do výroby. Možná, že by se tím zamezilo to nekonečné kecání, kecání a kecání. Vždyť my přeci musíme, pro zajištění naší budoucnosti, makat, makat a zase makat. Nejlépe tak 14 hodin denně a sedm dní v týdnu. Tak jako náš vůdce.

Má to i tu výhodu, že by nikdo neměl čas na nějaké hloupé myšlenky, které by mohly něco zpochybňovat. Pravda, ještě jsou tu ti, kteří si prý hrají na nějaké novináře. Ta odporná spodina naší vyspělé společnosti. Někteří jsou dokonce i investigativní. Co je to vůbec za zavádějící pojem. Jsou to prostě nebezpeční fantastové, kteří jen touží vyvolat rozkoly v naší společnosti. Znejistit jinak spokojeného občana. Infikovat ho nedůvěrou.

To je jistě závažný společenský problém. Tady si zkušenostmi z historie pomoci nemůžeme. Není to zrovna v módě, alespoň u nás. Ale je to asi jen otázka času, kdy přeci jenom kousneme do kyselého jablka a poučíme se v zahraničí. Prostě se zbavíme těch posledních zábran, které tvoří překážku našeho intelektuálního vývoje.

Do té doby je možno pokusit se je nechat vyhladovět. Nejlépe pomocí sérií nákladných procesů. Jednoduše se postarat o to, aby jim došly peníze na to zbytečné cestování a čmuchání. To by neměl být problém. Ostatně likvidovat protivníka pomocí finančních triků, podvodů a falešných udání, jsme se přeci jenom v tom demokratickém zmatku naučili. To umíme perfektně, dokonce to pokládáme za součást demokracie. Oficiálně se tomu říkáme tržní hospodářství. Nutno přiznat, že to zní lépe než Jáchymov, či dokonce Gulag.

Takže já opravdu nevím, o čem se u nás již léta diskutuje. Hlavně poslední dobou. A přitom se zcela jasně ukazuje, že toužíme po vůdci, silném vůdci. Po někom, kdo nás zbaví povinnosti myslet. Kdo nás oprostí od té nepříjemné bolesti, která nesnesitelně vrtá v našich hlavách vždy, když se zapomeneme a začneme přemýšlet o tom všem kolem nás. Protože, jak říkají klasikové, myšlení bolí. Takže vyzývám všechny, zbavme se té zatěžující bolesti a vydejme se společně na cestu k lepším zítřkům.

Autor: Michal Kotyk | pátek 23.11.2018 12:17 | karma článku: 12.38 | přečteno: 576x

Další články blogera

Michal Kotyk

Tak ČSSD nás zachránila!

To alespoň tvrdí její vůdci. Aha. Nepozoroval jsem ale, že by se někdo topil. Tedy vyjma našeho premiéra. Pravda, žijeme v nechutném morálním marastu, ale z toho nás ta dobromyslná strana netahá, spíše ho jen prohlubuje.

26.11.2018 v 10:24 | Karma článku: 18.42 | Přečteno: 557 | Diskuse

Michal Kotyk

Tak markeťáci ČT už vymývají i dětské mozky

Omlouvám se za moji naivitu. Pře mé časté kritice naší veřejnoprávní televize jsem se vždy zaměřoval na pořady určené pro dospělé občany. Netušil jsem, že cílem vědomé manipulace našich mozků se staly i naše děti.

21.11.2018 v 10:11 | Karma článku: 31.75 | Přečteno: 1901 | Diskuse

Michal Kotyk

Pane Babiši, předejte kormidlo!

Je to dobře míněná rada. Patřím podle vašeho názoru sice k těm, které nenávidíte, k těm, kteří, dle vašeho přesvědčení, usilují o vaše zničení. Mýlíte se. Nejsem nikým placen a ani ponoukán. Já to s vámi myslím dobře.

17.11.2018 v 16:27 | Karma článku: 23.99 | Přečteno: 587 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Marek Trizuljak

Moje babička se jmenovala Klementína

Narodila se "za Rakóska", plus-mínus ve stejné době jako Klement Gottwald a přežila ho o bezmála třicet let.

10.12.2018 v 12:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat

Už o tom zvěrském útoku Arabů na nevinné lidi v Judeji v Zemi izraelské psal (10/12) kolega Martin Braun - jako první - a já mu za to děkuji. Někdy jsou stránky blogerů na českém internetu tou nejrychlejší zpravodajskou agenturou.

10.12.2018 v 12:05 | Karma článku: 15.87 | Přečteno: 152 | Diskuse

Bohm Vladimir

Počátek rozpadu moderní Evropy a Evropské Unie = možnost začít znovu a správně

Evropa jenž je kolébkou moderní civilizace zažívá postupný rozpad, připomínající rozpad Ruska. Co se podílí na rozpadu Evropy a jaký to bude mít konec? aneb na konci tunelu je světlo!

10.12.2018 v 9:09 | Karma článku: 17.56 | Přečteno: 415 | Diskuse

Luboš Chott

Chodím městem a dívám se za vrata aneb Rytíř Roland kladenskou defenestraci očekával

Už sto let stojí rytíř Roland na střeše kladenské radnice, takže ví, když se pod jejími taškami něco šustne. Tak po komunálních volbách hned věděl, že bude následovat další kladenská defenestrace. „Bylo to fakt hustý!“ říká.

10.12.2018 v 8:34 | Karma článku: 5.30 | Přečteno: 93 | Diskuse

Petr Binder

Balada o těžce zkoušeném chlapci

V novinách se o něm dost psalo, i v televizi vysílali různé reportáže. Je to s ním stále špatné a zájem veřejnosti je chabý. Dožije se dalších narozenin?

10.12.2018 v 8:25 | Karma článku: 10.53 | Přečteno: 407 | Diskuse
VIP
Počet článků 459 Celková karma 21.63 Průměrná čtenost 1587

Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Najdete na iDNES.cz