Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

F83r39a10n21t59i44š16e25k 89N87o82v68á91č49e24k 1914143170451

Pane Kotyk, uznávám Vás jako jednoho z nejlepších blogerů a rád si Vaše články čtu. Každému se ale občas nezadaří. Policii myslíte všeobecně nebo nějaký konkrétní složku? Jen pro informaci, existují útvary řešící organizovanou formu trestné činnost, s velkými finančními úniky. V těchto útvarech mohou pracovat jen právníci a ekonomičtí odborníci s vysokoškolským vzděláním, kteří jsou schopni rozkrýt manipulace s účetnictvím, akciemi apod. Dále je zde cizinecká policie - víte že tito policisté musí znát evropské právo, musí znát pasy a občanské průkazy všech evropských zemí a musí být schopni rozeznat padělky těchto dokladů? A nebo myslíte dopravní policii? Sice na ni každý nadává když dává pokuty za dopravní přestupky, ale právě dopravní policii lidé volají když svou blbostí někdo způsobí nehodu? Dopravní policisté jsou taky nejčastěji konfrontováni s těžkými zraněními účastníků dopravních nehod a smrtelnými nehodami, kdy jsou kusy těl rozesety po příkopu. Kdo z nich stojí podle Vás proti občanům? Sice od toho ostatní odrazujete ale sám paušálně poukazujete na policisty jako na ty kteří dělají vše špatně a naznačujete, že jsou nástrojem politiků proti vlastním občanům.

Na policisty můžete nadávat pokud neumí pomoct, neumí poradit nebo zjistíte že poruší nebo neznají zákon. ALE nenadávejte jim, že jsou ti špatní, protože dělají to, co dělají. Pro většinu policistů není tím nejvyšším nadřízeným člen vlády ani policejní prezident, protože toho pána většinou nikdy nepotkají. Policisty politika při jejich rozhodování nezajímá. Pro většinu policistů je nejvyšším nadřízeným krajský ředitel. Takže pokud se Vám zdá, že policii ovlivňuje politika, je to jen a pouze tím, že nadřízený - krajský ředitel ve svém rozhodování má snahu politikům se zalíbit. Ostatně policejní prezident se vybírá z ředitelů Krajských ředitelství.

0/0
5.4.2016 18:58
Foto

M80i53c79h66a31l 54K91o35t37y27k 4762903286988

Opravdu si vážím vaší reakce, ale musím znovu upozornit, že nepíši ve formě rozborů. Ale spíše „povrchně“, tedy nějak reaguji na všeobecný názor a volím opět všeobecnou formu. Dříve se tomu říkalo fejeton anebo sloupek, což jsou útvary, které nějak zmizely nejen fyzicky, ale i v podvědomí čtenářů. Jinak vás mohu ujistit, že jsem o praktické práci policie celkem dobře informován.

0/0
5.4.2016 19:39

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz